Něco o mně

 Narozen 20. 7. 2001 v Plzni, rodák ze Železné Rudy, spisovatel, básník a student VOŠP .

 Jsem český spisovatel a básník se slovenskými kořeny. Do umění psaní jsem se zamiloval v již brzce ranném věku, kdy jsem psal povídky pro kamarády a pro sebe. Později na základní škole jsem vyhrál několik prvních soutěží a začal psát do školního časopisu. Zhruba v sedmé třídě jsem začal psát své první básně.

Na střední škole se pro mě psaní stalo denním chlebem a přišly další vyhrané soutěže. Psal jsem si pro sebe povídky a básně, které odrážely život a mé myšlenky. Zde jsem také v prvním ročníku self-publishingem vydal svou první sbírku povídek a básní Zlatá růže (2017). Své jméno získala podle mé nejoblíbenější básně z této sbírky. Poté ve čtvrtém ročníku následovala sbírka Spisovatelovo imaginárium (2020). I zde šlo o self-publishing, avšak sponzorovaný mým rodným městem.

Po nástupu na vysokou školu jsem téměř přestal psát. Až když jsem přešel na pražskou Vyšší odbornou školu publicistiky jsem se opět rozepsal, opět si píši pro sebe povídky s básněmi. Navíc pracuji na dlouhodobějším projektu, který chci již vydat pod pseudonymem a záštitou opravdového vydavatelství.


Autoři, kteří na mě měli vliv:

J.R.R. Tolkien, Frank Herbert, Neil Gaiman, Dab Abnett, George R.R. Martin, Walt Whitmann, Karel Orten, Rudyard Kipling, Ernest Hemingway

Mentoři, kurzy, učitelé psaní:

2010-2016 - Mgr. Michaela Veselá

2019 - Masterclass: Neil Gaiman´s On The Art Of Storytelling

2019 - Masterclass: Dan Brown Teaches Writting Thrillers

2020-dosud - Dalibor Boubín

2023-dosud - Markéta Dočekalová


"Básník, který nepíše z hloubky srdce, není žádný básník. Píšící člověk, který nesní bdělé sny, se nemůže nazývat spisovatelem."

Zlatá Růže (2017)
Zlatá Růže (2017)
Spisovatelovo imaginárium (2020)
Spisovatelovo imaginárium (2020)